top of page

ככה נראית החופשה שלנו בקניה, יוגה, כיף והמון חוויות במים בעצירת נשימה:

IMG_2576~2.JPG
IMG_2273~2.JPG
IMG_20191206_074236_735.jpg
IMG_20190922_195908_457.jpg
IMG_2405~2.JPG
IMG_20191219_084228_109.jpg
חופשות בחו"ל | Omakim


הסדנה בקניה: הטיול הבא יוצא      ב 30/3-6/4

בסדנה בקניה תתחבר היוגה לצלילה החופשית בחופשה משגעת עם הנופים ובעלי החיים הקסומים של שמורות הטבע בדרום קניה.

נצא לשבוע שלם במלונות בדרגה גבוהה של 4 או 5 כוכבים בחופים הדרומיים הגובלים בטנזניה. 

נפתח את הבקרים בתרגול יוגה ואח"כ נאכל ארוחת בוקר במלון המפנק.

בחלק מהימים נתרגל עצירות הנשימה וחומר תיאורטי ובמהלך הימים נתקדם אט אט, כל אחד ואחת  בקצב  המתאים לו, מעצירות נשימה ותירגולי מדיטציה בריכת השחיה של המלון ועד העמקה בין שוניות האלמוגים והדגים. את היוגה והצלילה נעשה בשמורות הטבע הייחודיות לאזור ואף נבלה יומיים בשמורת tsavo הגדולה, המפורסמת בעדרי הפילים הגדולים שבה.

את הסדנה ילוו מדריכים מנוסים,לצלילה חופשית וליוגה. אין צורך בניסיון קודם וכמובן שאין חובה להשתתף בשיעורי היוגה והצלילה ואפשר פשוט להנות מזמן בטן גב איכותי. מחיר החופשה כולל את הטיסות, כל ההעברות, כל הארוחות מלבד ארוחת הצהריים ביום האחרון, מים מינרליים קרים לאורך כל ימי הפעילות  וכמובן את מגוון הפעילויות והטיולים בחופשה.

המחיר אינו כולל את וויזת הכניסה לקניה ומשקאות אלכוהוליים במלון.

 

כמה מילים על שילוב הצלילה החופשית עם היוגה:

 היוגה המשלבת גוף ונפש והיא חיבור טבעי ועתיק לצלילה החופשית.

המימד הפיזי והמנטלי מתמזגים יחד תוך מודעות לנשימה, מובילים להרפייה שבהמשכה הטבעי העמקה במים בעצירת נשימה.

בתרגולים נשלב נשימה עם מדיטציה ותנוחות משתנות, מה שישמש אותנו כחימום לעצירת הנשימה, ישפר את הגמישות,יזרים דם לחלקי הגוף השונים ויחדד את המודעות. חשוב להבין שצלילה חופשית איננה ספורט אקסטרים אלא פשוט מדיטציה במים.

 

פירוט מלא של החופשה:

יום 1: תל אביב – קניה: מומבסה

ניפגש בשדה התעופה, לטיסה לאדיס אבבה, שם נעבור מיידית לטיסה למומבסה אחרי קונקשן קצר של כשעה. ננחת במומבסה שנמצאת על רצועת החוף הדרומית של קניה ומשם לבית המלון שלנו. נקבל את החדרים ונכיר את המלון הממוקם על שפת האוקיינוס ההודי.את היום הראשון ננצל להכרת האזור והאנשים מסבירי הפנים של חופי הדרום וכמובן למנוחה.

ארוחת ערב במלון ואחריה הופעה של ריקוד או שירה במלון עצמו.

יום 2: יוגה ותרגול נשימה בבריכה

את הבוקר נפתח בתרגול יוגה, ננוע דרך קצב הנשימה ובתשומת לב לסרעפת ולבית החזה. נמשיך לארוחת בוקר במלון.  נתאים ציוד לכל אחד מהמשתתפים ונתחיל בלימודי הצלילה, בשיעור מבוא לעצירת נשימה: תיאוריה, פיזיולוגיה וכללי התנהגות ובטיחות חלק א. היכרות עם ציוד הצלילה,הכנה פיזית ומנטלית לעצירת נשימה,התנסות יבשה והכרת הגירוי הנשימתי, הפסקה קלה . נעבור אל הבריכה וניכנס למים לעצירת נשימה סטטית, ותרגולי מדיטציה ,נסיים עם טכניקת תנועה וצלילה דינמית לאורך הבריכה.  הפסקה קלה וזמן חופשי לים ולבריכה. בשעות אחה"צ, נתרגל יוגה בתנוחות העמידה ופיתולים,שיחה על מהות היוגה. ביום זה ארוחת הצהריים תהיה מחוץ למלון. 

יום 3: יוגה, הפלגה בסירה מהירה לאורך רצועת החוף וצלילה בספינה טרופה

בשעות הבוקר, תרגול יוגה, נשימות והרפיית התודעה דרך דמיון מודרך, ארוחת בוקר במלון. נמשיך בשיעור תיאוריה קצר ואחריו נצא בנסיעה קצרה לאחד החופים הקרובים ,שם תחכה לנו סירה מהירה שתקח אותנו להפלגה לאורך החופים הדרומיים ולצוללים שביננו , נעגון מעל ספינה טרופה ששוכבת על קרקעית האוקיאנוס בעומק של 16-26 מטרים שסביבה להקות דגים ענקיות, מברקודות ועד שלושה לוקוסים ענקיים במשקלים של 50-100 קילו. בהמשך היום נעגון בקרבת שונית אלמוגים רדודה שאפשר שנירקול מהנה.נחזור בהפלגה למועדון בצלילה ובמסעדה הסמוכה נאכל ארוחת צהריים וננוח בערסלים התלויים על עצי הקוקוס.. תרגול יוגה על החוף או במלון (בהתאם למזג האויר) בשילוב התבוננות בנשימות ובתנוחות תוך תרגול של כפיפות קדימה המאפשרות גמישות בעמוד השדרה ופתיחת מחסומים.  ארוחת ערב במלון.

 

יום 4: יום חופשי: טיול ליער המכושף 

יום זה יאפשר לכל אחד למצוא את הפעילות המועדפת עליו או פשוט לנוח לצד הבריכה או על חוף הים. בשעות הבוקר המאוחרות יצא רכב לסיור ביער סמוך,היחיד באזור ששבט מקומי מאמין בקדושתו ולכן הגן עליו במשך כל השנים. היעראינו אופייני לרצועת החוף באזור והוא עשיר בבעלי חיים, סנאים,קופים לטאות ועוד וכמובן מגוון עצום של עצים מרשימים.ביום זה יהיה תרגול יוגה יחיד בבוקר,בו נתמקד בהרפיה ונשימות. מחדדים  את המצב התודעתי ודרכו להגיע לאיזון ולמקום אישי של שקט. בתחילת החופשה נציע לכם עוד מספר אפשרויות לפעילות באזור, כרכיבה על אופניים,ביקור במפעל סוכר המופק משדות קנה הסוכר באזור ועוד., ארוחת ערב במלון.

יום 5: יום ספארי: שמורת tsavo

נשכים קום ונצא עוד לפני אור ראשון מהמלון לכיוון שמורת tsavo המרשימה. שמורה זו מחולקת לשני אזורים עיקריים מזרח ומערב וגודלה הוא כגודלה הכולל של מדינת ישראל. זו שמורה ותיקה וגדולה, קלה יחסית לנסיעה וידועה בעדרי הפילים המרשימים הנוהגים למרוח את עצמם בבוץ אדום, אנטילופות מכל הסוגים, מהדיק דיק הקטן ועד הגדולות ביותר. ג'ירפות מסתובבות ברוב חלקי השמורה, אריות ואפילו נמרים. כמובן שנראה המון קופים בכל רחבי השמורה. את ארוחת הצהריים נאכל במהלך היום ברכבים או באזורים המיועדים לכך בשמורה ונמשיך בנסיעה עד שעות אחר הצהריים המאוחרות. את הלילה נעשה באחד הלודג'ים הטובים בתוך השמורה מה שיאפשר לנו צפייה בבעלי החיים גם בשעות הערב המאוחרות.ארוחת ערב כמובן כלולה.שיעור היוגה יתבצע במידה ושעת ההגעה תאפשר.

יום 6:  ספארי: שמורת tsavo

תרגול בוקר רך של נשימות והרפיה באזור עם תצפית מקסימה לשמורה. ארוחת בוקר עשירה ויציאה ליום נוסף של נסיעת שטח ותצפיות מרתקות בבעלי החיים. נמצא עופות דורסים ואוכלי נבלות וכמובן נמשיך לחפש מפגשים עם החתולים הגדולים של השמורה ונהנה מהמרחבים האינסופיים.בשעת הצהריים, לאחר שנאכל ארוחת צהריים נעשה את דרכנו לכיוון שער היציאה של השמורה, נאמר שלום לכל בעלי החיים המדהימים ונסע לכיוון המלון. שיעור יוגה בדגש של שחרור אחרי הנסעה הארוכה וארוחת ערב במלון שלנו, בעיירה דיאני.

יום 7: צלילה בשמורת kisite

ארוחת בוקר מוקדמת ויציאה לכיוון דרום אל אזר מפגש הגבולות של קניה וטנזניה.לאחר נסיעה של כ 50 דקות נעלה על סירת עץ מסורתית גדולה בשם דאו, עליה יחכה לנו צוות חייכן ומקרר מלא משקאות קלים ובירות קרות. נפליג בין איים קטנים מלאי צמחיה טרופית ונחפש את להקות הדולפינים. בשמרה הזו הסיכוי לצפות בדולפינים הם מהגבוהים בעולם כ 80% לאחר הפלגה נעגון בצמוד לריף השמורה ושם נצלול ונשנרקל במים הצלולים המקיפים את שמורת האלמוגים. באזור זה נוכל לראות אלמוגים רבים ולהקות גדולות של דגי ריף צבעוניים מרשימים. לאחר הצלילה והשנרקול נפליג לאחת המסעדות שעל האיים הקטנים ונאכל ארוחת צהריים מפנקת .חזרה למלון בשעת אחר הצהריים המאוחרת ושיעור יוגה מרגיע בערב. ארוחת ערב במלון..

יום 8: דיאני-מומבסה – תל אביב

שיעור יוגה מוקדם בבוקר, אחריו ארוחת בוקר מפנקת במלון  ונסיעה לכיוון מומבסה לשדה התעופה. נמריא לכיוון אדיס אבבה, שם נבלה בקונקשן קצר מאוד ונמריא לכיוון ישראל.

הערות

 • תוכנית הטיול מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא את סדר הביקורים או כיוון הנסיעה

 • מסלול הטיול מבוסס על לינה בחוף דיאני.

 • מפגש מקדים לנסיעה להתאמת ציוד צלילה חופשית והנחיות כלליות

 • השלמת ציוד לתרגולי היוגה על פי צורך

 • מותנה במינימום עשרה משתתפים

המחיר כולל:

 • טיסות הלוך ושוב לקניה

 • לינה בבית מלון מדרגת תיירות מעולה על בסיס שני אנשים בחדר זוגי

 • כלכלה: פנסיון מלא, סך הכל 7 ארוחות בוקר ו-7 ארוחות ערב. כל ארוחות הצהריים,למעט הארוחה ביום החופשי כלולות במחיר.

 • כניסות לאתרים כפי שמצוין במסלול

 • טיפים לנהגים ולמדריך המקומי

 • ציוד צלילה חופשית לכל משתתף

 • צילום בווידאו וסטילס מעל ומתחת למים

 

המחיר אינו כולל:

 • ביטוחים – יש לעשות ביטוח אתגרי.

 • טיפ למדריך הטיול הישראלי

 • סיורי בחירה ביום החופשי ( הסיור ביער כלול)

 • הוצאות אישיות( לדוגמא שתיה קלה או אלכוהולית במלון)

 • אשרת כניסה בסך 50$ אשר תשולם בשדה התעופה במומבסה באמצעות כרטיס אשראי בלבד

 • מס תשתיות בגובה 1$ לאדם ללילה המשולם ישירות בבית המלון

 • טיפים לנותני שירות אחרים: סבלים, מלצרים ומשיטי סירותים לנותני שירות אחרים: סבלים, מלצרים ומשיטי סירות

חופשות יוגה,פילאטיס וצלילה בקניה

bottom of page