top of page

כך נראית החופשה שלנו בזנזיבר, יוגה, כיף והמון חוויות עוצרות נשימה בים:

חופשות בחו"ל | Omakim
חופשות בחו"ל | Omakim
חופשות בחו"ל | Omakim
חופשות בחו"ל | Omakim
חופשות בחו"ל | Omakim
חופשות בחו"ל | Omakim
חופשות בחו"ל | Omakim
חופשות בחו"ל | Omakim

אנו מוציאים טיולים לשני יעדים: זנזיבר ודרום קניה .


הסדנה בזנזיבר: הטיול הבא יוצא ב 19-26/2

בסדנה בזנזיבר תתחבר היוגה לצלילה החופשית בחופשה משגעת בין דקלי הקוקוס ומי הטורקיז של אי התבלינים. 

נצא לשבוע שלם בביתי מלון בדרגה גבוהה של 4 או 5 כוכבים במגוון חופים. 

נפתח את הבקרים בתרגולי יוגה, נאכל ארוחת בוקר במלון המפנק

ונעבור לתירגולים של עצירות הנשימה וחומר תאורטי . במהלך הימים נתקדם אט אט, כל אחד ואחת  בקצב  המתאים לו, אין כל צורך בניסיון קודם וכמובן שאין חובה להשתתף ואפשר פשוט להנות מזמן בטן גב איכותי.
מעצירות נשימה בריכת השחיה של המלון ועד העמקה בין שוניות האלמוגים של האי. פעילויות היוגה והצלילה תתבצענה בחופים חלומיים ובלגונות כחולות ואף נצא להפלגות  לאיים הקטנים המקיפים את האי זנזיבר בסירות דאו מסורתיות מעץ. את הסדנה ילוו מדריכים מנוסים,לצלילה חופשית וליוגה.

מחיר החופשה כולל את הטיסות, כל ההעברות, כל הארוחות מלבד ארוחת הצהריים ביום האחרון, מים מינרליים קרים לאורך כל ימי הפעילות  וכמובן את מגוון הפעילויות והטיולים לחלקיו השונים של האי

המחיר אינו כולל את וויזת הכניסה לטנזניה ומשקאות אלכוהוליים במלון.

 

כמה מילים על שילוב הצלילה החופשית עם היוגה:

 היוגה המשלבת גוף ונפש והיא חיבור טבעי ועתיק לצלילה החופשית.

המימד הפיזי והמנטלי מתמזגים יחד תוך מודעות לנשימה, מובילים להרפייה שבהמשכה הטבעי העמקה במים בעצירת נשימה.

בתרגולים נשלב נשימה עם מדיטציה ותנוחות משתנות, מה שישמש אותנו כחימום לעצירת הנשימה, ישפר את הגמישות,יזרים דם לחלקי הגוף השונים ויחדד את המודעות. חשוב להבין שצלילה חופשית איננה ספורט אקסטרים אלא פשוט מדיטציה במים.

 

פירוט מלא של החופשה:

יום 1: תל אביב – זנזיבר: סטון טאון

ניפגש בשדה התעופה, לטיסה ישירה של חברת ארקיע האורכת כ 6  שעות לזנזיבר– אי התבלינים, הנמצא קרוב ליבשת אפריקה והוא חלק ממדינת טנזניה. זנזיבר אי אקזוטי ומסתורי, ששמו נודע למרחוק כאחד מהיפים בעולם, מלא בהיסטוריה מרתקת, חופים ציוריים ואנשים מסבירי פנים. לאחר הנחיתה וסידורים פורמליים בשדה התעופה ניסע לבית המלון שלנו שבצפון מזרח האי למלון: Uroa bay beach resort..נגיע בשעות ההבוקר ואת רוב היום ננצל להכרת האזור, מנוחה בים או בבריכה הגדולה .בשעות אחר הצהריים נתכנס לשיעור צלילה חופשית ראשון ואחריו שיעור יוגה משחרר ומרגיע המשלב כמובן גם מדיטציה. את ארוחת הערב נאכל כמובן במלון ואחריה נהנה מהופעת אקרובטיקה/ריקוד וכו. 

יום 2: יוגה ותרגול נשימה בבריכה

את הבוקר נפתח בתרגול יוגה, ננוע דרך קצב הנשימה ובתשומת לב לסרעפת ולבית החזה. נמשיך לארוחת בוקר במלון.  נתאים ציוד לכל אחד מהמשתתפים ונתחיל בלימודי הצלילה, בשיעור מבוא לעצירת נשימה: תיאוריה, פיזיולוגיה וכללי התנהגות ובטיחות חלק א. היכרות עם ציוד הצלילה,הכנה פיזית ומנטלית לעצירת נשימה,התנסות יבשה והכרת הגירוי הנשימתי, הפסקה קלה . נעבור אל הבריכה וניכנס למים לעצירת נשימה סטטית, נסיים עם טכניקת תנועה וצלילה דינמית לאורך הבריכה.  הפסקה קלה וזמן חופשי לים ולבריכה. בשעות אחה"צ, נתרגל יוגה בתנוחות העמידה ופיתולים,שיחה על מהות היוגה.

יום 3: יוגה, צלילה וסיור בחוף הצפוני של זנזיבר

בשעות הבוקר, תרגול יוגה, נשימות והרפיית התודעה דרך דמיון מודרך, ארוחת בוקר במלון. נמשיך בשיעור תיאוריה:  כללי התנהגות ובטיחות חלק .  ועקרונות העבודה עם בן זוג במים. לאחר מכן נצא ליום בו נלמד להעמיק במשיכת חבל יחד עם היכרות ראשונית עם עצירת נשימה בים תוך מפגש עם האלמוגים והדגים הטרופיים המאפיינים את האוקיינוס ההודי.  עבודה עם בן זוג לצד מערך צלילה חופשית. ארוחת צהריים קלה וזמן חופשי בחוף קסום עם חול לבן ומי טורקיז. תרגול יוגה על החוף או במלון (בהתאם למזג האויר) בשילוב התבוננות בנשימות ובתנוחות תוך תרגול של כפיפות קדימה המאפשרות גמישות בעמוד השדרה ופתיחת מחסומים. חזרה למלון וארוחת ערב.

 

יום 4: הפלגה לטומבאטו  tumbatu-אי המכשפים

תרגול בוקר, הרפיה ונשימות. מחדדים  את המצב התודעתי ודרכו להגיע לאיזון ולמקום אישי של שקט. ארוחת בוקר שיעור בנושא רפלקס הצלילה של היונקים (mammalian dive reflex) ופמפום בהעמקה. יציאה לכיוון צפון זנזיבר ,לחוף בשם "קנדווה רוקס" משם נפליג כ45 דקות לאי, בתקווה שנראה דולפינים ובעלי חיים ימיים אחרים במהלכה. צלילה והעמקה ראשונית בעזרת משיכת חבל בדגש על הרפייה פיזית ומודעות לתחושת העומק וכמובן הנאה מקירות האלמוגים והמים הצלולים המקיפים את האי. ארוחת צהריים קלה על הסירה, חזרה למלון ותרגול ערב בדגש על כפיפות לאחור הפותחות את בית החזה והלב, ארוחת ערב במלון.

יום 5: יום תרגול יוגה (יום חופשי)

תרגול בוקר בו נעשה אתנחתה מהשגרה ונתרגל על חוף הים את ברכת השמש ותנוחות הפוכות המאתגרות פיזית ותודעתית ומחזקות את השרירים והיציבות. נסיים במדיטציה. ארוחת בוקר ואחריה כל משתתף יוכל לנצל את היום כראות עיניו, למנוחה או טיול ברחבי האי.
ארוחת הערב ואחריה נעביר שיעור תיאוריה של צלילת ברווז לקראת ההעמקה של הימים הבאים.

יום 6:  צלילה ויוגה באי מנמבה (mnemba)

תרגול בוקר רך של נשימות והרפיה לקראת ההעמקה במים. ארוחת בוקר במלון. יציאה לאי טומבאטו  הנמצא אל מול חופי קנדאוה וצלילות בהעמקה הדרגתית לאורך היום. זהו יום הצלילה האחרון בו ננסה למצוא את המקום השקט המדיטטיבי של כל אחת ואחד מאיתנו. מתחת למים ונתחבר דרך עצירת

הנשימה לעולם התת ימי. הפסקה קלה. חזרה למלון ותרגול ערב לסיכום החוויה בו נשלב רצף של תנוחות ומדיטציה ,ארוחת ערב וסיכום החופשה.

יום 7: צלילה  ויוגה ב blue lagoon

ארוחת בוקר מוקדמת ויציאה לכיוון הלגונה הכחולה, נגיעה בהפלגה לאי מקסים בו לגונה עם מים צלולים  מלאה בעצי מנגרובים מרשימים ודגיגים ממגוון מינים המתחבאים בין שורשיהם.
נבלה בה את חלק מהיום בשנירקולים, צילומים ופשוט בכייף.  נצא מהלגונה בהפלגה לכיוון השוניות המרשימות הפזורות באיזור ונצלול בין בעלי חיים מעשרות הסוגים הנמצאים באזור
נעלה על שרטון חול המתגלה עם שעת השפל לקצת זמן שיזוף ומנוחה ואחר כך נפליג לאי קטן, עליו עץ באובאב ענק ולצידו ארוחת צהרים על חוף חולי  קסום, חזרה בערב למלון. תרגול יוגה מאוזן, משחרר ומרגיע אחרי יום ארוך. ונסיים בארוחת ערב במלון.

יום 8: חוות התבלינים – זנזיבר – תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ועזיבת המלון נצא לביקור באחת מחוות התבלינים הידועות של האי, בהן ניתן למצוא את המקור לרוב תבליני העולם. הסיור בחווה הוא חוויה אין סופית של צבעים, ריחות טעמים וניחוחות. נלמד על הגידולים הידועים של האי ובראשם הציפורן, קינמון, וניל, פלפל, הל, כורכום ועוד רבים אחרים, על דרכי עיבודם ותפוצתם הגלובלית. בתום הביקור במקום, נצא להכיר את בירת האי היפה: Stone town, "עיר האבן".  העיר העתיקה, שבתיה בנויים מאלמוגים ואבנים, מורכבת מסבך של סמטאות מפותלות, שווקים ציוריים ובתים בסגנון אדריכלי מגוון. נבקר בשוק העבדים, שעד סוף המאה ה-19, שימש כתחנת סחר פעילה של עבדים מכל רחבי אפריקה, נראה את ביתם של ד"ר ליוונגסטון, חוקר היבשת השחורה המפורסם, את בית ילדותו של סולן להקת קווין, פרדי מרקורי (יליד המקום. לאחר הסיור נאכל ארוחת ערב ונצא לשדה התעופה לטיסה ישירה לתל אביב.

הערות

 • תוכנית הטיול מתארת את האתרים בהם נבקר, אך לא את סדר הביקורים או כיוון הנסיעה

 • מסלול הטיול מבוסס על לינה בחוף המזרחי.

 • מפגש מקדים לנסיעה להתאמת ציוד צלילה חופשית והנחיות כלליות

 • השלמת ציוד לתרגולי היוגה על פי צורך

 • מותנה במינימום עשרה משתתפים

המחיר כולל:

 • טיסות שכר ישירות הלוך ושוב לזנזיבר

 • לינה בבית מלון מדרגת תיירות מעולה על בסיס שני אנשים בחדר זוגי

 • כלכלה: פנסיון מלא, סך הכל 7 ארוחות בוקר ו-7 ארוחות ערב. כל ארוחות הצהריים,למעט הארוחה האחרונה ביום החזרה לארץ כלולות במחיר.

 • כניסות לאתרים כפי שמצוין במסלול

 • טיפים לנהג ומדריך מקומי

 • ציוד צלילה חופשית לכל משתתף

 • צילום בווידאו וסטילס מעל ומתחת למים

 

המחיר אינו כולל:

 • ביטוחים – יש לעשות ביטוח אתגרי.

 • טיפ למדריך הטיול הישראלי

 • סיורי בחירה

 • הוצאות אישיות( לדוגמא שתיה קלה או אלכוהולית במלון)

 • אשרת כניסה בסך 50$ אשר תשולם בשדה התעופה בזנזיבר באמצעות כרטיס אשראי בלבד

 • מס תשתיות בגובה 1$ לאדם ללילה המשולם ישירות בבית המלון

 • טיפים לנותני שירות אחרים: סבלים, מלצרים ומשיטי סירותים לנותני שירות אחרים: סבלים, מלצרים ומשיטי סירות

חופשות יוגה,פילאטיס וצלילה בחו"ל

bottom of page